10 wtyczek do WordPressa, które musisz znać

Kiedyś hejtowałem… Teraz używam WordPressa do bloga, kursu online i strony firmowej. Czas na 10 wtyczek, które odmienią ten sędziwy CMS!

Dlaczego w ogóle WordPress? Bo to najpopularniejszy i najtańszy system zarządzania treścią. Zintegrujesz go praktycznie ze wszystkim i wyhostujesz u dowolnego dostawcy hostingu.

Elastyczna podstawa do budowy sklepu online, czy nawet prostej aplikacji SaaS bez znajomości programowania 😮

1. WP Idea

Platforma do sprzedaży kursów online na własność. Jeśli planujesz odpalić kurs online i sprzedawać go w Polsce, to zdecydowanie jest to wtyczka dla Ciebie!

2. Enlighter – Customizable Syntax Highlighter

Nie znalazłem lepszego highlightera kodu. Wspiera większość popularnych języków programowania i wiele różnych stylów formatowania. W poprzednim wpisie o powiadomieniach znajdziesz przykładowe fragmenty w C#.

3. Sumo – Boost Conversion and Sales

Kompleksowe narzędzie wspierające sprzedaż i konwersję, ale ja głównie wykorzystuję social media buttons, które wyskakują właśnie gdzieś obok artykułu.

4. Easy Facebook Likebox

Zintegruj Facebookowy fanpage i zdobywaj polubienia przez widget umieszczony na swojej stronie. U mnie jest po prawej lub na dole, jeśli czytasz artykuł na telefonie.

5. Polylang

Testowałem wiele różnych wtyczek do translacji WordPressa i ta jest po prostu najlepsza. Możesz zobaczyć ją w akcji o TUTAJ.

6. Disqus Comment System

Alternatywny system komentarzy. Widzisz go poniżej posta, skomentuj i sam oceń, jak działa 😊

7. Yoast SEO

Wszystko, czego potrzebujesz do pozycjonowania i optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek (Search Engine Optimization).

8. Shortlinks by Pretty Links

Chcesz udostępnić ankietę, dokument, webinar czy link afiliacyjny? Skróć go w kilka sekund używając własnej domeny i śledź poszczególne kliknięcia!

9. Contact Form 7

Proste formularze, które możesz całkowicie dostosować do swoich potrzeb. Integrują się z większością systemów mailingowych za pomocą dodatkowych wtyczek np. Active Campaign & Contact Form 7 lub Mailchimp for WordPress. U mnie na górnej belce o TUTAJ.

10. Duplicate Post

Dodaje trywialną, a jednak kluczową funkcjonalność WordPressa – klonowanie wpisów i stron.

To może jeszcze kilka bardziej oczywistych…

Napisz w komentarzu, z których wtyczek korzystasz. Co jeszcze powinno znaleźć się na liście? 😉

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to udostępnij go w Social Media i zostaw maila o TUTAJ, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i materiałach!